Uşaq bağçasında müəllim uşaqların saçlarından tutub sürüyüb
Tarix: 20-03-2025 15:16 | Bölmə: Sosial
Krasnodar polisi şəhər uşaq bağçalarından birinin uşaqlarının valideynlərinin sosial şəbəkədə yerləşdirdiyi videonun ortaya çıxmasından sonra araşdırma aparır.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, kadrlarda kiçik qrupun müəlliminin uşaqlarla kobud rəftar etməsi, xüsusən də onların saçından dartması görünür.
“Kubanskiye Novosti” Teleqram kanalı regional polis idarəsinə istinadən xəbər verir ki, o, hələlik işdən kənarlaşdırılıb və xəstəlik məzuniyyətindədir.
Krasnodar diyarı üzrə İstintaq Komitəsi yetkinlik yaşına çatmayan uşağın tərbiyəsi ilə bağlı vəzifələrin yerinə yetirilməməsi maddəsi ilə cinayət işi açıb.
“Müstəntiq oxşar faktların müəyyən edilməsi üçün də daxil olmaqla, müşahidə kameralarından çəkilişlər götürüb”, - deyə, regional qərargahdan bildirilib.
Polis 45 yaşlı qadını sorğu-suala tutsa da, o, sadəcə uşaq bağçasında işləməyin çətinliyini əsas gətirərək, davranışının motivlərini izah edə bilməyib.
Qeyd olunur ki, 3 uşaq valideynlərinin ondan şikayətləri var.