CNN: Ekvador cinayətkarlıqla mübarizə aparmaq üçün ABŞ qoşunlarının gəlməsini gözləyir
Tarix: 29-03-2025 17:08 | Bölmə: Dünya
Ekvador səlahiyyətliləri ABŞ qoşunlarının gəlişi üçün zəmin yaradır, çünki ölkə cinayətkar dəstələrlə mübarizədə kömək istəyir.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bu barədə CNN məlumat yayıb.
Latın Amerikası ölkəsinin prezidenti Daniel Noboa Amerika lideri Donald Trampı güclü cinayətkar qruplarla mübarizədə kömək etməyə çağırıb.
Nəşr bildirir ki, sahilyanı Manta şəhərində kazarmalar və inzibati ofislərdən ibarət yeni hərbi-dəniz qurğusunun tikintisinə başlanılıb. Gələcəkdə bu binaların ABŞ hərbçiləri tərəfindən işğal ediləcəyi gözlənilir.
CNN eksklüziv olaraq əldə edilmiş tikinti planlarına istinadən aydınlaşdırır ki, Ekvador Müdafiə Nazirliyi bu yaxınlarda ABŞ nümayəndəsinin iştirakı ilə Manta Port Authority ilə yeni obyekt tikmək üçün müqavilə imzalayıb. Layihə çərçivəsində 150 metrlik estakada tikilməsi və mövcud limanın 700 kvadratmetrdən çox genişləndirilməsi nəzərdə tutulur. Qeyd olunur ki, yeni infrastrukturun tikintisinin sürətli tempi Ekvadorun quldurlara qarşı mübarizə üçün mümkün qədər tez beynəlxalq yardım almaq istəyini əks etdirir.