Şahidlər Tailandda baş verən zəlzələ haqqında danışır
Tarix: 28-03-2025 19:09 | Bölmə: Sosial
Ruslar "Rossiya 24" telekanalına Tailandda baş verən zəlzələnin təfərrüatlarını danışıblar.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, belə ki, bloqer və jurnalist Andrey Əlistarov qeyd edib ki, bütün qonaqları tez bir zamanda küçəyə çıxaran mehmanxana işçilərinin operativliyi onu heyran edib.
"6-cı mərtəbədə olsaq da, 3 dəqiqəyə binadan küçəyə qaçdıq. Küçədə onsuz da çox adam var idi. Otel işçilərinin evakuasiyanı cəld təşkil etmələri məni çox təəccübləndirdi, mən başa düşə bildiyimdən daha sürətli. Ayağımın altındakı plitənin snoubord və ya sörfbord kimi hərəkət etdiyini hiss etdim. Binanın snoubord və ya sörfinq taxtası kimi hərəkət etdiyini hiss etdim.
12 ildir Taylandda yaşayan Artur Mauxin ilk dəfə belə bir şey gördüyünü bildirib.
"Yellənməyə başlayanda nə baş verdiyini dərhal dərk etmədim. Düşündüm ki, məndə nəsə olub. Sonra çarpayının yelləndiyini, sonra isə lampanın yelləndiyini gördüm. Çölə çıxdım və izdiham gördüm. Hamı qaçıb bayıra çıxdı", - Mauxin deyib.
Daha əvvəl Rusiya Səyahət Sənayesi İttifaqının vitse-prezidenti Dmitri Qorin bildirmişdi ki, rusiyalı turistlərin 95%-i zəlzələ zonasından kənardadır.