Uşaq bağçasına bıçaqla girən şəxs tutulub
Tarix: 24-03-2025 16:01 | Bölmə: Sosial
Rostov vilayətində sərxoş vəziyyətdə uşaq bağçasına bıçaqla girən 38 yaşlı kişi saxlanılaraq həbs edilib.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bu barədə Regional İstintaq Komitəsi (İK) məlumat yayıb.
Kamensk-Şaxtinski şəhərindəki uşaq bağçasında baş verən hadisə həmin gün səhər saatlarında məlum olub. İstintaq Komitəsinin sədri Aleksandr Bastrıkin Art bəndi ilə başlanmış cinayət işinin istintaqının gedişi haqqında məruzə etməyi əmr edib. Rusiya Federasiyası Cinayət Məcəlləsinin 213-cü maddəsi ("Xuliqanlıq").
İstintaqın məlumatına görə, martın 21-də şübhəli şəxs uşaq bağçasının ərazisinə daxil olaraq ofislərdən birinin giriş qapısını zədələyib, təhqir və hədə-qorxu ilə bıçağı göstərib.
"Sonradan o, özbaşına uşaq bağçasının ərazisini tərk edərək hadisə yerindən qaçıb. Hadisə nəticəsində heç kim xəsarət almayıb", - İstintaq Komitəsinin açıqlamasında bildirilir.
Hadisəni törədən şəxs daha sonra tutulub. Dindirilmə zamanı o, törətdiyi əməli, təqsirini etiraf edib. Onun sözlərinə görə, pul almaq istəyib, qorxutmaq üçün bıçağı çıxarıb. Həmin şəxs nəzarətə götürülüb.
"O, əvvəllər mülkiyyət əleyhinə olan cinayətlərə və narkotik vasitələrin saxlanmasına görə dəfələrlə məhkum olunub", - idarədən əlavə ediblər.
Cinayətin bütün halları, habelə şübhəli şəxsin cinayət fəaliyyətinin digər epizodları müəyyən edilir.