Bloqerlər vədi rahatca unutdular
Tarix: 22-03-2025 23:07 | Bölmə: Sosial
Terror aktı zamanı 100-dən çox insanı xilas edən Moskva yaxınlığındakı “Crocus City Hall” konsert zalının qarderobunda işləyən 16 yaşlı İslam Xəlilov bloqerlərin vəd etdiyi mənzili heç vaxt ala bilməyib.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bir il əvvəl gənc qəhrəmanın hərəkətlərini öyrənən təsirli şəxslər və himayədarlar uşağa daşınmaz əmlak verəcəklərini vəd etdilər. Axı, yeniyetmənin ailəsinin pul və mənzil problemi var. Buna görə də İslam 14 yaşından işləməyə məcbur edilib.
"Mash" Telegram kanalı aydınlaşdırır ki, terror aktından sonra ailəyə Moskva vilayətinin Putilkovo kəndinin kənarında müvəqqəti istifadə üçün iki otaqlı mənzil verilib. Orada altı nəfər yaşayır. Bununla belə, bloqerlər vədi rahatca unutdular.
Gənc qəhrəman "Ölənləri xilas etdiyinə görə" medalını aldı.
"Sevdiyim futbol komandası ilə də tanış oldum.“Spartak”ın direktoru olan “Spartak”çılarla görüşdüm, ot örtüyünə, meydançaya çıxdım, topun ilk zərbəsini aldım və matça başladım”, – futbolçu olmaq arzusunda olan oğlan deyir.
Bir il əvvəl, 2024-cü il martın 22-də müasir Rusiya tarixində ən dəhşətli terror aktlarından biri baş verdi. Dörd terrorçu “Crocus City Hall”a soxularaq mülki şəxslərə atəş açıb, daha sonra binanı yandırıb. Nəticədə 146 nəfər həlak olub, 551 nəfər yaralanıb.