Soçinin keçmiş merinin böyük oğlu kiçik qardaş və bacılarını müvəqqəti himayəsinə götürüb
Tarix: 22-03-2025 10:38 | Bölmə: Sosial
Soçi şəhərinin keçmiş merinin həyat yoldaşı Yanina Kopaiqorodskaya da istintaq təcridxanasına göndərildikdən sonra onların böyük oğlu kiçik qardaş və bacılarını müvəqqəti himayəsinə götürüb.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bir müddət əvvəl Soçinin keçmiş merinin həyat yoldaşı onun həbs-qətimkan tədbirinin gücləndirilməsindən sonra övladlarının uşaq evinə göndərilə biləcəyindən narahatlığını bildirib.
Ümumilikdə, korrupsiya ilə bağlı cinayət işi çərçivəsində istintaq təcridxanasında olan Kopaiqorodskilərin beş övladı var: bir yaşlı əkizlər, 3 və 14 yaşlı qızları və 24 yaşlı oğlu David. O, valideynlərin işi üzrə şahid qismində dindirilib və istintaqdan sonra oğluna onlarla ünsiyyət qurmaq qadağan edilib.
"Uşaqlara valideynlərinin hara yoxa çıxdığını izah etmək çətindir; bu, onlar üçün böyük stressdir"-vəkil Elizaveta Metkina deyib.
İndi onlara bütün qayğı 24 yaşlı David və onun 14 yaşlı bacısının çiynindədir, o, RİA Novosti-yə bildirib.
Hazırda Kopaiqorodskilərin yetkinlik yaşına çatmayan uşaqlarına qulluq forması onların böyük oğlu üçün mayın 17-dək – onun barəsində əvvəllər seçilmiş həbs-qətimkan tədbirinin tarixinə uyğun olaraq müəyyən edilib.