Türkiyə Ədəbiyyat Vəqfi Sumqayıtda-Kitab təqdimatı və mükafatlandırma-VİDEO+FOTOLAR
Tarix: 17-05-2025 18:21 | Bölmə: Ədəbiyyat
AYB Sumqayıt bölməsi,Ə.Kərim adına Sumqayıt şəhər Poeziya Klubu və Türkiyə Ədəbiyyat Vəqfinin birgə təşkilatçılığı ilə kitab təqdimatı və mükafatlandırma mərasimi olub.
Tədbirdə Türkiyə Ədəbiyyat Vəqfinin təsis etdiyi medal və Fəxri Fərmanlar sumqayıtlı yazıçılara, şairlərə, qələm və digər təbəqədən olan adamlara təqdim edilib. Və Azərbaycanın dahi və tanınmış yazıçılarının şairlərinin türk dilinə tərcümə və nəşr etdirdikləri kitabları yazarlara təqdim ediblər.
Tədbirdə Sumqayıt şəhər Polad Həşimov adına 28 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri şer söyləyib və rəqs ediblər.
Baxış sayı: 3 047
AYB Sumqayıt bölməsi,Ə.Kərim adına Sumqayıt şəhər Poeziya Klubu və Türkiyə Ədəbiyyat Vəqfinin birgə təşkilatçılığı ilə kitab təqdimatı və mükafatlandırma mərasimi olub.Tədbirdə Türkiyə Ədəbiyyat Vəqfinin təsis etdiyi medal və Fəxri Fərmanlar sumqayıtlı yazıçılara, şairlərə, qələm və digər təbəqədən olan adamlara təqdim edilib. Və Azərbaycanın dahi və tanınmış yazıçılarının şairlərinin türk dilinə tərcümə və nəşr etdirdikləri kitabları yazarlara təqdim ediblər.