Argentina millisi dünya çempionatının seçmə mərhələsində Braziliyanı darmadağın etdi
Tarix: 26-03-2025 09:51 | Bölmə: Manşet
Futbol üzrə Argentina milli komandası DÇ-2026-nın seçmə mərhələsinin 14-cü turunda Braziliya yığmasını 4:1 hesabı ilə məğlub edib.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki,  görüş Buenos-Ayresdəki Monumental stadionunun meydançasında baş tutub.
Qaliblərin qollarını Julian Alvares (4-cü dəqiqə), Enzo Fernandes (12), Aleksis Mak Allister (37) və Culiano Simeone (71), qonaqların qolunu isə Matheus Kunya (26) vurub.
Oyun gününün paralel matçında Venesuela Peruya qalib gəlib (1:0), Kolumbiya Paraqvayla heç-heçə edib (2:2), Çili komandası isə Ekvadoru məğlub edə bilməyib (0:0).
Cənubi Amerikada keçirilən dünya çempionatının seçmə mərhələsində 14 oyundan sonra Argentina 31 xalla liderdir, Ekvador ikinci (23 xal), Uruqvay üçüncü (21), Braziliya dördüncü (21), Paraqvay beşinci (21), Kolumbiya (20), Venesuela (14), yeddinci (14), Boliviya (15), Çili onuncu yerdədir (10).
Bundan əvvəl ABŞ, Kanada və Meksikada keçiriləcək 2026-cı il dünya çempionatının Avropa seçmə turniri üçün qrupların yekun tərkibi açıqlanıb.