Ermənistan Prezidenti Yunanıstana səfəri zamanı keçirilən qala şam yeməyində özünü biabır etdi
Tarix: 18-02-2026 20:53 | Bölmə: Karusel
Ermənistan prezidenti Vaaqn Xaçaturyan Yunanıstana səfəri zamanı mikrofonunun açıq olması səbəbindən qəribə bir vəziyyətlə qarşılaşıb. Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bu, Yunanıstan Prezidenti Konstantinos Tasoulasın təşkil etdiyi qala şam yeməyi zamanı baş verib.
Tədbirin videosu Ermənistan liderinin administrasiyasının sosial media səhifəsində yayılıb. Tasoulasın çıxışından sonra Xaçaturyan mikrofonun açıq olduğunu görməyib və həmkarından dərhal sonra danışıb-danışmamasını soruşub.
Biz bu yazıq insanları (Ermənistan və Yunanıstan nümayəndə heyətlərinin üzvlərini – red.) ac saxlayırıq.
O, ZARAFAT EDİB.
Xaçaturyan daha sonra ayağa qalxıb mikrofonu yandırmağa çalışdı, lakin ona cihazın artıq işlədiyi deyildi.Daha sonra Ermənistan prezidenti çıxışına Yunanıstan hakimiyyətinə qonaqpərvərliyinə görə təşəkkür edərək başladı. O, həmçinin qeyd etdi ki, onlar siyasi, iqtisadi, müdafiə, təhsil və mədəni sahələrdə əməkdaşlığı durmadan genişləndirirlər.