Keçmiş rəis müavininin təxminən 360 milyon rubl dəyərində əmlakı müsadirə edilib
Tarix: 01-04-2025 18:12 | Bölmə: Karusel
Məhkəmə Rusiya Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Krasnodar diyarı üzrə Baş İdarəsinin rəis müavini Sergey Simonenkonun əmlakını dövlətin xeyrinə müsadirə edib.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki,  hakimiyyət orqanlarında işlədiyi illərdə o, vəzifə səlahiyyətlərindən qanunsuz olaraq varlanmaq üçün istifadə edib.
Simonenko real maddi vəziyyətini gizlətmək üçün əmlakını qohumlarının, qayınanalarının və etibarlı şəxslərin adına rəsmiləşdirib. Bu barədə Rusiya Baş Prokurorluğu məlumat yayıb.
“Əslində Fövqəladə Hallar Nazirliyinin əməkdaşı 55 daşınmaz əmlakın, o cümlədən kommersiya obyektlərinin, həmçinin 32 bahalı avtomobilin sahibi olub”, - məlumatda deyilir.
Bundan əlavə, cavabdeh qardaşı oğluna münasibətdə səlahiyyətlərini həyata keçirərkən maraqlar toqquşmasının qarşısının alınması və həlli üçün tədbirlər görməmişdir.
O, Rusiya Fövqəladə Hallar Nazirliyinin regional idarəsinin şöbələrindən birinin rəis müavini vəzifəsinə təyin edilib.
Bundan əvvəl Rusiya Baş Prokurorluğunun tələbi ilə Simonenko və onun qohumu etimadı itirdiyi üçün xidmətdən uzaqlaşdırılıb.
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Krasnodar Baş İdarəsinin keçmiş rəis müavini Sergey Simonenkonun işi üzrə ibtidai istintaqın bu ilin may ayına qədər uzadıldığı daha əvvəl bildirilmişdi.