Rusiya Qızıl Xaç Cəmiyyətinin əməkdaşını öldürməkdə təqsirli bilinən miqrant
Tarix: 28-03-2025 19:03 | Bölmə: Karusel
Kurskda Özbəkistan vətəndaşı Rusiya Qızıl Xaç Cəmiyyətinin Kaluqa bölməsinin əməkdaşını öldürdüyünə görə 10 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, Regional məhkəmə sisteminin birləşmiş mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, qətlə yetirilən şəxs humanitar yardımla sərhəd bölgəsinə gəlib.
İş materiallarına görə, 2024-cü il avqustun 25-nə keçən gecə 23 yaşlı miqrant qurbanı ilə Pobeda prospektində görüşüb, münaqişə zəminində ona bir neçə dəfə bıçaq zərbəsi vurub, bıçağı onun gözünə dəyib və sair. Daha sonra əcnəbi cinayət yerindən qaçıb.
Təqsirləndirilən şəxs həmçinin mərhumun bacısı və oğluna ümumi məbləği 1,5 milyon rubl məbləğində təzminat ödəməyə borcludur. O, cəzasını ciddi rejimli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkəcək. Hökm qanuni qüvvəyə minməyib.