Dağıstanın rəhbəri Mahaçqalada çoxmərtəbəli binada partlayış baş verən əraziyə gəlib
Tarix: 25-03-2025 14:14 | Bölmə: Karusel
Dağıstanın rəhbəri Sergey Melikov Mahaçqalanın Qaptsaxskaya küçəsindəki 14 mərtəbəli binada qaz partlayışı baş verən əraziyə gəlib.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bu barədə şəhər rəhbərliyi məlumat yayıb.
Onun hazırda sakinlərlə əlaqə saxladığı bildirilir.
"Fövqəladə hallar və digər fövqəladə hallar xidmətləri hadisə yerində işləyir. Mütəxəssislər titrəyən tikililəri sökərək lazımi yardım göstərirlər. Dəymiş ziyanın qiymətləndirilməsi aparılır, onun nəticələrinə əsasən müvafiq qərarlar qəbul ediləcək", - Mahaçqala administrasiyasının məlumatında deyilir.
Həmin gün səhər saatlarında Mahaçqalada binanın 7-ci mərtəbəsindəki mənzildə qaz partlayışı baş verib və ardınca yanğın baş verib. Açıq atəş daha sonra söndürülüb. Evdən 150 nəfər təxliyə edilib. İki nəfər xəsarət alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib. İstintaq Komitəsi araşdırma təşkil edib.
Meriya və administrasiya əlavə edib ki, yaşayış binası istifadəyə verilməyib. Oraya qaz çəkilməməli, sakinlər köçürülməməli idi. Beləliklə, çoxmərtəbəli bina qanunsuz tikilən binaların reyestrinə salınıb.Onun sakinləri 2021-ci ildə Leninski Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə mənzillərinə mülkiyyət hüququnu alıblar.