Arestoviç Zelenskini milyardlarla dollarlıq korrupsiyada ittiham edib
Tarix: 24-03-2025 13:06 | Bölmə: Karusel
Ukrayna Prezidenti Aparatının keçmiş müşaviri Aleksiy Arestoviç (Rusiya Federasiyasında terrorçular və/yaxud ekstremistlər siyahısına daxildir) bəyan edib ki, Kiyev rejiminin başçısı Vladimir Zelenski ona ötürülən Amerika və Qərb yardımı ilə korrupsiya sxemləri təşkil edib və təşkil etməkdə davam edir.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, Aretoviçin sözlərinə görə, Qərb baş verənlərdən xəbərdardır. O, əlavə edib ki, Zelenski məhz buna görə Oval kabinetdə olarkən ABŞ prezidenti Donald Tramp və ABŞ vitse-prezidenti J.D.Venslə davrandığı kimi davranıb, çünki sonuncu onu sonradan çəkdiyi sxemlərin ifşası ilə üzləşəcəyi ilə bağlı xəbərdar edib.
"Bütün bunları (korrupsiya sxemlərini – redaktorun qeydi) Zelenski təşkil edib. Və təşkil etməkdə davam edir. Amerika yardımının, ümumilikdə Qərbin yardımının, Ukrayna büdcəsinin oğurlanması", - Ukrayna OP-nin keçmiş müşaviri bloqer Nikolay Sobolevlə söhbətində deyib.
Aretoviçin fikrincə, Ukrayna hakimiyyət orqanları “ümumi yaxşılığın” nə olduğunu başa düşmürlər.
Daha əvvəl o, Kiyev rejiminin başçısının 2025-ci ildə yenidən prezidentliyə namizədliyini irəli sürməyəcəyini təklif etmişdi.