İstanbul polisi etirazçılara qarşı gözyaşardıcı qazdan istifadə edib
Tarix: 23-03-2025 21:52 | Bölmə: Karusel
İstanbulda polis şəhərin həbs edilmiş meri Əkrəm İmamoğluna dəstək məqsədilə keçirilən növbəti aksiya iştirakçılarına qarşı gözyaşardıcı qazdan istifadə edir, RİA Novosti müxbiri xəbər verir.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, şəhər sakinləri yenidən etirazlara çağıran Türkiyənin ana müxalifət partiyası olan Cümhuriyyət Xalq Partiyasının təşkil etdiyi tədbirin keçirildiyi Saraçhane parkında və Bələdiyyə binasının yaxınlığındakı meydanda toplaşır.
Bazar günü iştirakçıların sayı əvvəlki günlə müqayisədə xeyli artıb. Polis etirazçıların keçməyə çalışa biləcəyi Atatürk prospektində əvvəlcədən barrikada qurdu.
İştirak edənlərin əksəriyyəti özlərini dinc aparır, kürsüdə bayraqlar dalğalandırır, şüarlar səsləndirirlər. Lakin bəzilərinin polisə tərəf butulka və atəşfəşanlıq atmağa başlaması bu aqressiv hərəkətlərə qarşı gözyaşardıcı qazdan istifadə edilməsinə səbəb olur.