Buryatiya Prokurorluğu növbə işçilərinin kütləvi zəhərlənməsi ilə bağlı araşdırma aparır
Tarix: 23-03-2025 12:17 | Bölmə: Karusel
Buryatiyanın nəqliyyat prokurorluğu növbə düşərgələrindən birində işçilərin qidadan zəhərlənməsi ilə bağlı araşdırma aparır.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bundan əvvəl bildirildiyinə görə, Severomuisk kəndində 16 növbəli işçidə salmonellyoz aşkarlanıb.Onlardan biri dünyasını dəyişib.
Bununla əlaqədar prokurorlar və nəzarətedici orqanların mütəxəssisləri əhalinin sanitar-epidemioloji rifahı ilə bağlı qanunvericiliyin icrasını yoxlayacaqlar.
“Hazırda hadisənin baş vermə səbəbləri və şəraiti müəyyənləşdirilir”, - deyə, nəzarət qurumunun açıqlamasında bildirilir.
Onlar vurğulayıblar ki, buna əsaslar olarsa, prokurorluq tərəfindən kompleks cavab tədbirləri görüləcək.
Bundan əlavə, Rusiya Federasiyası İstintaq Komitəsinin Nəqliyyat üzrə Şərq Regionlararası İstintaq İdarəsi istehlakçıların həyat və sağlamlığının təhlükəsizliyinə dair tələblərə cavab verməyən xidmətlərin göstərilməsi ilə bağlı Cinayət Məcəlləsinin maddəsi ilə istintaqa hazırlıq yoxlaması aparır.
Əvvəllər bildirilib ki, tikinti ərazisindəki yeməkxanada növbəli işçilər zəhərlənə bilər.