Zimbabve polisi BOK-un yeni rəhbərinin evini qarət edən cinayətkarları həbs edib
Tarix: 21-03-2025 21:14 | Bölmə: Karusel
Zimbabve polisi Hararedə Beynəlxalq Olimpiya Komitəsinin (BOK) yeni rəhbəri Kirsti Koventrinin valideynlərinin evini qarət edən üç cinayətkarı həbs edib.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bu barədə "Pindula" portalı məlumat yayıb.
Soyğunçuların 15 min dollar, 60 min dollar dəyərində qiymətli əşyaları, idmançının olimpiya mayolarını, səyahət çantalarını, üç fenini, üç ov tüfəngini və beş min dollar dəyərində eşitmə aparatını oğurladıqları dəqiqləşdirilir.
“Polis martın 10-da Hararedə Kirsti Koventrinin valideynlərinin evində baş vermiş silahlı quldurluqla bağlı üç nəfəri həbs edib”, - portal yazır.
Oğurluq zamanı təcavüzkarlar Koventrinin valideynlərini də bağladılar. Oğurluqda ittiham olunan iki həbs edilən şəxs məhkəmə qarşısına çıxarılacaq.
Bundan əvvəl, martın 20-də Koventri tarixdə BOK prezidenti postunu tutan ilk qadın olub. Rusiya prezidenti Vladimir Putin onu bu vəzifəyə seçilməsi münasibətilə təbrik edib.