İki gün davam edən etnik münaqişənin iştirakçıları saxlanılıb
Tarix: 21-03-2025 19:59 | Bölmə: Karusel
Sankt-Peterburqda yerli Çeçenistan və Tacikistan sakinləri arasında baş verən kütləvi münaqişə polis tərəfindən dayandırılıb.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki,  mübahisə iki gün davam edib, nəticədə rəqiblərdən birinin qarnına bıçaqla xəsarət yetirilib.
RİA Novosti-nin Sankt-Peterburq polisinə istinadən verdiyi məlumata görə, "Qalereya" ticarət mərkəzində böyük münaqişə barədə məlumat ilkin olaraq bazar ertəsi daxil olub: çeçen və tacik diasporlarının nümayəndələri arasında dava düşüb. Faktla bağlı “xuliqanlıq” maddəsi ilə cinayət işi açılıb.
Agentlik xəbər verir ki, bir gün sonra Çeçenistandan olan şəxs mədə nahiyəsindən bıçaq xəsarəti ilə ağır vəziyyətdə xəstəxanaya yerləşdirilib. İstintaq zamanı məlum oldu ki, hər iki münaqişədə eyni adamlar ixtiyar sahibi olublar.
Cümə axşamı, martın 20-də saxlanılan 22 yaşlı Tacikistan vətəndaşı sağlamlığa ağır xəsarət yetirməkdə şübhəli bilinir. İddialara görə, o, rəqibini yaralayıb, daha sonra bıçağı Obvodnıy kanalına atıb.
Hazırda polis şəhərdəki iğtişaşlarda iştirak edənlərin hamısını müəyyənləşdirir.