İstintaq Komitəsi məktəb və çimərliyin güllələnməsinə göstəriş verən Karpuşanın işi ilə bağlı araşdırmasını başa çatdırıb
Tarix: 21-03-2025 13:09 | Bölmə: Karusel
Rusiya İstintaq Komitəsi Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin 19-cu ayrı-ayrı raket briqadasının komandiri Rostislav Karpuşaya (terrorçu və ekstremistlər siyahısına daxildir) qarşı cinayət işi üzrə istintaqı başa çatdırıb.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, yaraqlı Kursk vilayətinin Sudja şəhərindəki internat məktəbinə raket zərbəsi endirmək əmri verib.
Əsgərə qarşı qiyabi terror aktı ittihamı irəli sürülüb və beynəlxalq axtarışa verilib. Bu barədə Rusiya İstintaq Komitəsinin sədri Aleksandr Bastrıkin Kurskda keçirilən iclasda bildirib.
Həmçinin 23 iyun 2024-cü ildə Karpuşa Sevastopolda Qara dəniz sahilindəki çimərliyi atəşə tutmaq əmrini verdi.
Həmin vaxt bəzi mülki şəxslər ölümcül yaralanıb, 129 nəfər xəstəxanaya yerləşdirilib.
Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin bazar günü Sevastopolun Üçkuyevka çimərliyinə raket zərbəsi endirdiyi anı müşahidə kameraları lentə alıb.