Festivalın iştirak şərtləri:
18 yaşdan yuxarı hər bir yerli və xarici akvarelistlər iştirak edə bilər. Əsərlər 90 % akvarel ilə işlənməlidir. Bütün işlər orijinal olmalı və başqa rəssamların işlərinin surətləri olmamalıdır. Hər bir iştirakçı ən çox 3 əsəri ilə qatıla bilər, lakin seçimlərdən sonra hər bir müəllifin yalnız 1 əsəri dəvət olunacaq. Festivalda iştirak ödənişsizdir və işlər onlayn olaraq seçiləcək.
Əsərlər facebookda https://www.facebook.com/groups/FestBaku/ qrupunda ad, soyad, ölkə, əsərin adı, texnika və ölçüsü, elektron poçt ünvanı qeyd edilməklə 2020-ci ilin mart ayının 5-dən aprel ayının 15-dək onlayn olaraq (Rəqəmsal təqdim JPEG fayl 300 dpi, 3-4 Mb.) yerləşdirilməlidir.
20 apreldə ilk turu keçmiş əsərlər və müəlliflərinin siyahısı elan ediləcək. Seçilmiş əsərlərin fotoları və təqdim edilmiş anket doldurularaq [email protected] elektron ünvanına 20-25 aprel müddətində göndərilməli və əsərlərin orjinalları 5 may tarixinə qədər ünvana çatdırılmalıdırlar. Secilmiş əsərlər Azərbaycanda sərgilənmək və II turda iştirak üçün dəvət olunacaq. II turda müsabiqə keçiriləcək və jüri tərəfindən qaliblər seçiləcək.
Əsəri sərgilənən rəssam öz hesabına gəlib festivalda iştirak edə bilər. İşlər satıldıqda işlərin qiymətindən 25% komissiya götürüləcək.
Foto referenslər https://www.facebook.com/groups/FestBaku/ qrupunda yerləşdiriləcəklər. Fotoqrafların adlarını qeyd etməyiniz xahiş olunur.
Festival çərçivəsində demo ustad dərsləri və plenerlər təşkil olunacaq. Sərginin kataloqu hazırlanacaq. Tədbirdən sonra əsərlər bir ədəd katoloqla bərabər geri göndəriləcək. Qalib olmuş əsərlər təşkilatçıların fondunda qalacaq.