Kreml: Rusiya və ABŞ Ukrayna münaqişəsinin həlli üzərində işləyir
Tarix: 31-03-2025 14:54 | Bölmə: Siyasət
Rusiya və ABŞ Ukrayna münaqişəsinin nizamlanması çərçivəsində bir sıra təşəbbüsləri həyata keçirməyə çalışırlar, Rusiya prezidentinin mətbuat katibi Dmitri Peskov bildirib.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, bu, “maddənin mürəkkəbliyi” ilə bağlı çox vaxt aparan prosesdir.
Peskov jurnalistlərə açıqlamasında deyib: "Biz Ukrayna nizamlanması ilə bağlı bəzi ideyaların həyata keçirilməsi üzərində işləyirik. Hazırda iş gedir, lakin hələ ki, sizə məlumat verə biləcəyimiz və etməli olduğumuz konkret məlumatlar yoxdur".
Donald Tramp ABŞ prezidenti olduqdan sonra Moskva ilə Vaşinqton arasında aktiv münasibətlər bərpa olunub. Buna əsas kimi martın 18-də iki ölkə prezidentləri Putin və Tramp arasında hərtərəfli söhbət olub. Bundan sonra Səudiyyə Ərəbistanında Rusiya Federasiyası və ABŞ nümayəndə heyətləri arasında danışıqlar olub. Ər-Riyadda baş verən sonuncu, 12 saatdan çox davam etdi və əsasən Qara dənizdə naviqasiya təhlükəsizliyinə həsr olunub.