Rusiya Xarici İşlər Nazirliyi Ukraynaya Qərb sülhməramlılarının göndərilməsi ideyasını tənqid edir
Tarix: 31-03-2025 08:22 | Bölmə: Siyasət
Rusiya Federasiyası Kiyevə silah verən ölkələrdən Ukraynaya sülhməramlıların göndərilməsinin qəti əleyhinədir.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bunu Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin beynəlxalq təşkilatlar departamentinin direktoru Kirill Loqvinov deyib.
Diplomat təəssüfləndiyini bildirib ki, son illərin tarixi Avropa liderlərinə heç nə öyrətməyib və onlar "xəbərdarlıqları tamamilə eşitmirlər".
O vurğulayıb ki, Ukraynaya silah vurmağa davam edən ölkələrin hərbi qulluqçularının yeridilməsi ideyası Rusiya üçün qəti şəkildə qəbuledilməzdir.
"Qərblilərin bizim mövqeyimizi eşitmək istəməməsi Ukrayna münaqişəsinə səbəb oldu", - TASS Xarici İşlər Nazirliyinin nümayəndəsindən sitat gətirir.
Daha əvvəl Federasiya Şurasının Beynəlxalq Əlaqələr Komitəsinin sədri Qriqori Karasin bəyan etmişdi ki, Rusiya Ukraynadakı sülhməramlılara qəti şəkildə qarşıdır, çünki münaqişə uzanacaq və təxribatlar başlayacaq. Siyasətçi vurğulayıb ki, sülhməramlı kontingentin yerləşdirilməsi bu gün beynəlxalq ictimaiyyətin qarşısında duran problemlərin heç birini həll etməyəcək.