"Bilet tapa bilmədiyim üçün Bakıya gəlmədim" - Allahşükür Paşazadə
Tarix: 30-03-2025 19:58 | Bölmə: Siyasət
Xəbər verdiyimiz kimi, bu gün Azərbaycan məscidlərində Ramazan bayramı ilə əlaqədar bayram namazı qılınıb. Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) sədri, Şeyxülislam Hacı Allahşükür Paşazadə isə bayram namazında iştirak etməyib. Hətta onun səhhətində problem yarandığına dair məlumatlar da yayılıb.
Sabaha-inamla.az xəbər verir ki, məsələ ilə bağlı "Unikal"a açıqlama verən Allahşükür Paşazadənin bildirdiyinə görə, onun səhhətində heç bir problem yoxdur:
"Hazırda Türkiyədəyəm. Bakıya qayıtmaq istəyəndə bir qədər sıxlıq oldu, təyyarə bileti tapmadım, ona görə gəlib çata bilmədim. İndi çıxıb gəlirəm.
Artıq 76 yaşım var. Yaşla əlaqədar hər kəsin səhhətində problem yarana bilər. Hər şey ola bilər. Buna baxmayaraq, mənim səhhətimdə heç bir problem yaranmayıb", - deyə, o qeyd edib.
Şeyxülislam Türkiyəyə səfərinin səbəbini açıqlamaq istəməyib: "Bu, mənim şəxsi işimdir. Hər şeyin səbəbini açıqlamaq məcburiyyətində deyiləm".