Kreml: Putin Kiyevin Rusiyanın enerji obyektlərinə zərbələr endirməsinə diqqət çəkdi
Tarix: 28-03-2025 15:10 | Bölmə: Siyasət
Rusiya prezidenti Vladimir Putin Türkiyə lideri Rəcəb Tayyib Ərdoğanla telefon danışığında Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin (UAF) Rusiyanın enerji obyektlərinə davam edən zərbələrinə diqqət çəkib.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki,  Bu barədə Kreml məlumat yayıb.
Putin Ərdoğanla Rusiya və Amerika nümayəndə heyətləri arasında Ər-Riyadda son danışıqların nəticələrini və enerji obyektlərinə zərbələrə moratorium haqqında razılaşmanı müzakirə edib.
"Eyni zamanda, Vladimir Putin Kiyev rejiminin Rusiyanın enerji infrastrukturuna hücum etmək üçün davam edən təxribat cəhdlərinə diqqət çəkib", - Kremlin bəyanatında deyilir.
Bundan əvvəl Rusiya Müdafiə Nazirliyi məlumat vermişdi ki, Ukrayna Silahlı Qüvvələri martın 28-də səhər saatlarında Sudja qazölçmə stansiyasına zərbələr endirib, nəticədə böyük yanğın baş verib və onu, eləcə də Saratov Neft Emalı Zavodunun infrastrukturunu effektiv şəkildə məhv edib. Bundan əlavə, martın 27-də Kiyev “Rosseti Center” PJSC filialına – Belqorodenerqoya hücum edib.