Lukaşenko xalqını heç vaxt tərk etməyəcəyini deyib
Tarix: 25-03-2025 14:02 | Bölmə: Siyasət
Belarus prezidenti Aleksandr Lukaşenko bildirib ki, onun prezident seçkilərindəki qələbəsi respublikanın rifahı üçün daha da böyük işlər görmək imkanıdır.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, o, heç vaxt ölkə xalqını tərk etməyəcəyini və xəyanət etməyəcəyini vurğulayıb.
Minskdə Müstəqillik Sarayında keçirilən andiçmə mərasimindən sonra Lukaşenko deyib: "Bizim qələbəmiz yeni tarixi şansdır, doğma Belarusumuzun rifahı üçün daha çox işlər görmək imkanıdır.Sizin prezidentiniz sizi heç vaxt tərk etməyib və heç vaxt tərk etməyəcək, sizə xəyanət etməyəcək və qaçmayacaq. Sən mənim bütün həyatımsan".
Respublika Prezidenti onu da qeyd etdi ki, Belarus xalqı müstəqil qərarlar qəbul edən ölkənin ağasıdır.
Martın 25-də Lukaşenko yeddinci dəfə prezident kimi fəaliyyətə başlayıb. Respublika rəhbəri seçkiləri 2025-ci il yanvarın 26-da keçirilib. Ölkənin Mərkəzi Seçki Komissiyasının məlumatına görə, Lukaşenko 86,82% səs toplayıb.