Boyarski "Zenit"in Rusiya futbol çempionu olacağı təqdirdə şlyapasını yeməyə söz verdi
Tarix: 31-03-2025 15:19 | Bölmə: Mədəniyyət
RSFSR-in xalq artisti və "Zenit"in uzun müddət azarkeşi olan Mixail Boyarski TASS-a müsahibəsində cəsarətli söz verdi: əgər sevimli komandası Mir-Rusiya Premyer Liqasının cari mövsümündə qalib gəlsə, məşhur şlyapasını yeməyə hazırdır.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, Boyarski klubun nüfuzu naminə çox şey etməyə hazır olduğunu bildirib. "Zenit birinci yeri tutsa, papağı yeyərdim. Az-az, parça-parça, amma yeyərdim", - sənətçi vurğulayıb.
2007-ci ildə, Zenit ilk dəfə Rusiya çempionu olanda, Boyarski bir il ərzində klubun imza yaylığı ilə ayrılmadı. Lakin o, indi qeyd edir ki, hərəkətləri ilə aktiv şəkildə diqqət çəkən fanatlardan deyil.
"Başqa, gənc, maraqlı, istedadlı pərəstişkarları var ki, onlar öz davranışları ilə ictimaiyyətin diqqətini cəlb etməyi bacarırlar. Mən bu baxımdan kifayət qədər təvazökaram", - o etiraf edib. Tanınmış futbol azarkeşi olan aktyor Sergey Migitsko ilə birlikdə Boyarski sıx teatr qrafikinə baxmayaraq, sevimli oyununu saatlarla müzakirə etməyə hazırdır.
Cari mövsüm “Zenit”in 100 illik yubileyinə təsadüf etdiyi üçün sənətçi üçün xüsusi əhəmiyyət kəsb edir. Boyarski komandanı dəstəkləmək arzusunu ifadə edərək, qeyd edib: “Nə olursa olsun, biz yalnız “Zenit”i dəstəkləmişik, dəstəkləyirik və dəstəkləyəcəyik”.
"Zenit" hazırda Rusiya Premyer Liqasının turnir cədvəlində "Axmat"la heç-heçə edən (0:0) "Spartak"ı qabaqlayaraq 46 xalla ikinci pillədə qərarlaşıb. "Krasnodar" 49 xal toplayaraq çempionatın lideri olaraq qalır. Növbəti mərhələdə Sankt-Peterburq komandası aprelin 5-də Moskvanın “Lokomotiv” komandası ilə qarşılaşacaq.