"Mirotvorets" məlumat bazasına daxil olan 14 yaşlı aktrisa Yekaterina Temnovanı "Artek"də gözləyirlər
Tarix: 29-03-2025 10:38 | Bölmə: Mədəniyyət
Bu yaxınlarda Ukraynanın "Mirotvorets" ekstremist resursunun siyahısına daxil edilmiş 14 yaşlı aktrisa Yekaterina Temnova "Artek" Beynəlxalq Uşaq Mərkəzində gözlənilir.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bu barədə mərkəzin rəhbəri Konstantin Fedorenko məlumat verib.
Saytda bildirilir ki, yeniyetmə qızın bu bazaya daxil edilməsinin səbəbləri “Rusiya təcavüzünə dəstək və Ukrayna vətəndaşlarının qətli”, “dövlət sərhədinin qəsdən pozulması” və bir sıra digərləridir. Aktrisa martın 23-dən məlumat bazasındadır: "O, "təcavüzkarlığı dəstəkləmək" və "anti-Ukrayna təbliğatında" ittiham olunurdu. Katerinanı "Artek"in fəxri üzvü elan edir və uşaq mərkəzinə dəvət edirəm!" Artek uşaq mərkəzinin direktoru Telegram kanalında yazıb.
Yekaterina Temnovanın bazaya əlavə edilməsinə səbəb onun “Artek” uşaq düşərgəsinin 100 illiyi şərəfinə Krımda keçirilən tədbirlərdə iştirakıdır. Aktrisa Krımda "Vacib olanlar haqqında söhbətlər" layihəsi çərçivəsində çıxış edib.
Rusiyalı aktrisa Yekaterina Temnova "Manyunya" serialında baş rolda çəkilib və "Alov" filmindəki iştirakı ilə də tanınıb.