Depardye rüsumları ödəmədiyi üçün Rusiya Federasiyası Kinematoqrafçılar İttifaqından xaric edilə bilər
Tarix: 22-03-2025 10:44 | Bölmə: Mədəniyyət
Rusiya vətəndaşlığı olan fransız aktyor Jerar Depardye Rusiya Federasiyası Kinematoqrafçılar İttifaqından rüsumları ödəmədiyi üçün xaric edilə bilər, təşkilat bildirib.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, borclara baxmayaraq, Birliyin hazırda Depardyeni xaric etmək planları yoxdur.
"Təşkilat üzvü iki ildən artıq müddət ərzində rüsumları ödəmirsə, ona borc barədə bildiriş göndərilir. Ödənilməsə, idarə heyəti Rusiya Federasiyası Kinematoqrafçılar İttifaqının üzvlüyündən xaric edilməsi barədə məsələ qaldıra bilər. Depardyeyə hələlik bildiriş göndərilməyib", - TASS İttifaqın nümayəndəsindən sitat gətirir.
Qeyd olunur ki, aktyorun yeddi illik borcu təxminən 10 min rubl təşkil edir.
Depardyenin ödəniş etməməsi hələ fevral ayında məlum olub. O zaman aktyorun nümayəndəsi Arno Frillet Rusiya Federasiyası Kinematoqrafçılar İttifaqına olan borcunu absurd və biabırçılıq adlandırmışdı.