Ərdoğan qəza zamanı Azərbaycanın dəstəyindən danışdı
Tarix: 17-11-2025 23:21 | Bölmə: Dünya
erdogan-qeza-zamani-azerbaycanin-desteyinden-danisdi
“Türkiyənin hüdudlarından çox-çox uzaqlarda böyüklüyü, nüfuzu var”.
Sabaha-inamla.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, bunu Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Nazirlər Kabinetinin iclasından sonra xalqa müraciətində deyib.
“Azərbaycan-Gürcüstan sərhədi yaxınlığında hərbi yük təyyarəmiz qəzaya uğradıqdan sonra bunun bir daha şahidi olduq. Dünyanın hər yerindən, xüsusən də qardaş ölkələrimizdən başsağlığı və həmrəylik mesajları aldıq.
Xüsusilə Gürcüstan və Azərbaycan hadisə baş verən ilk gündən bütün imkanlarını səfərbər edərək, axtarış-xilasetmə qruplarının çatdırılması, qalıqların araşdırılması və hadisə yerinin təhlükəsizliyinin təmin edilməsində hərtərəfli əməkdaşlıq ediblər”, - deyə, o əlavə edib.
O bildirib ki, qəza və dağıntı qrupunun topladığı məlumatlar, qara qutunun araşdırılması nəticəsində 20 nəfərin həyatına son qoyan bu faciəvi hadisənin başvermə səbəbi aydın bilinəcək:
“Bu məlumatları ictimaiyyətlə, xüsusən də şəhid ailələri ilə şəffaf şəkildə paylaşacağıq”.