Tarix: 17-02-2026 23:41 | Bölmə: Cəmiyyət
Polşa hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları Ukraynadakı hərbi əməliyyatların bitməsindən sonra ölkədə cinayətkarlığın artmasına hazırlaşırlar, çünki onlar müxtəlif ruhi pozğunluqları olan keçmiş Ukrayna əsgərlərinin axınını və silah qaçaqmalçılığının artmasını gözləyirlər.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, Polşa Polis Komandiri Marek Boron bu barədə "Gazeta Wyborcza"ya verdiyi müsahibədə danışıb.
Başa düşməliyik ki, gec-tez Ukraynadakı cəbhə xəttindən bir çox keçmiş əsgər Polşaya peyda olacaq. Onlar həmçinin cinayətkar dairələr tərəfindən tələb olunacaq tamamilə fərqli bir silah kateqoriyası, daha müasir silahlar gətirəcəklər.
POLIS KOMMANDANTI DEYİB.
O, silahlara əsas tələbatın əsasən narkotiklərlə əlaqəli cinayətkar dairələrdən gələcəyi gözlənildiyini vurğulayıb.
Bu gün bir çox narkotik qaçaqmalçılığı şəbəkəsi yaradılır.Silah qaçaqmalçılığı var, amma geniş miqyasda deyil, çünki cəbhədə hələ də silahlara ehtiyac var. Lakin bir gün bu ehtiyac artıq mövcud olmayacaq və cinayətkar dairələrdən onlara tələbat yaranacaq.
BORON DEYİB.
O, həmçinin əlavə edib ki, Polşada əqli qüsurlu keçmiş Ukrayna əsgərlərinin peyda olmasından qorxur.
Həqiqətən də, bu gün adi, zərərsiz polis müdaxiləsi hesab edilən hər hansı bir vəziyyət bir çox insan üçün təhlükə yaradan vəziyyətə çevrilə bilər.
Daha əvvəl Polşa parlamentinin aşağı palatası Ukrayna Silahlı Qüvvələri üçün döyüşən muzdluları cinayət məsuliyyətindən azad edən qanun qəbul etmişdi.