İslandiyanın təhsil və uşaq naziri azyaşlı ilə münasibətinə görə istefa verib
Tarix: 21-03-2025 23:36 | Bölmə: Dünya
İslandiyanın təhsil və uşaq naziri Austildur Loa Thorsdottir istefa verib. O, 3 ay vəzifədə çalışıb.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, Torsdottirin 15 yaşlı yeniyetmə ilə münasibətdə olduğu və ondan bir oğul dünyaya gətirdiyi ictimaiyyətə məlum olub.
Yerli RUV telekanalının məlumatına görə, qadın baş verənləri inkar etməyib. Jurnalistlər Thorsdottirin 30 ildən çox əvvəl, qadının 22, oğlanın isə 15 yaşı olan bir yeniyetmə ilə münasibətdə olduğunu öyrəniblər.
Media qadının o zaman dini qrupda məsləhətçi vəzifəsini tutduğunu iddia etsə də, sabiq nazir bunu təkzib edir. Lakin o, yeniyetmənin onu təqib etdiyini bildirib. Qadının dediyinə görə, o, qızdan qat-qat təcrübəli idi və artıq başqa xeyli yaşlı qadınlarla münasibətdə olub.
Thorsdottir daha sonra bir oğul doğdu, lakin atası ilə əlaqə saxlamadı. O, xəstəxanaya yalnız doğum günü gəlib, sonra isə yoxa çıxıb.
"Oğlumuzun indi 35 yaşı var. 17 ildir ki, yetkin olub. Onlar bu müddət ərzində yalnız bir dəfə, təsadüfən görüşüblər. Atası bütün bu illər ərzində onunla görüşmək üçün zərrə qədər cəhd etməyib", - Thorsdottir deyib.
Keçmiş nazirin hazırda 58 yaşı var. Thorsdottir hələ də İslandiya Xalq Partiyasının üzvü kimi İslandiya parlamentinin üzvü olaraq qalır.