Yeniyetmə izdihamı gənci döyüb öldürdü
Tarix: 26-03-2025 13:23 | Bölmə: Cəmiyyət
Müstəntiqlər Pyatiqorskdakı parklardan birində 20 yaşlı gəncin qətli ilə bağlı cinayət işi açıblar.
Sabaha-inamla.az rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, Rusiya Federasiyasının Stavropol diyarı üzrə İstintaq Komitəsinin məlumatına görə, 14 yaşlı yeniyetmə saxlanılıb.
İstintaqın məlumatına görə, martın 17-də bir qrup yeniyetmə gənci vəhşicəsinə döyərək, onun kəllə-beyin travması ilə yanaşı, ağır kəllə-beyin travması da alıb. Bundan sonra 14 yaşlı yeniyetmə qurbanı boğub.
Hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları şübhəli şəxsi saxlayıb.
Eyni zamanda mərhum oğlanın anası İstintaq Komitəsinin sədri Aleksandr Bastrıkinlə əlaqə saxlayıb. Onun sözlərinə görə, oğlunun döyülməsində bir neçə azyaşlı uşaq iştirak edib, ancaq bir nəfər məsuliyyətə cəlb edilib.
Şöbə rəisi cinayətin bütün iştirakçılarının tez bir zamanda müəyyən edilməsi və onların dərhal tutulması barədə göstəriş verib.Bundan əlavə, İstintaq Komitəsinin Məhkəmə Ekspertizası Mərkəzinin əməkdaşları bütün halları müəyyən etmək üçün Pyatiqorsk şəhərinə göndəriləcək.
Yerli mətbuatın məlumatına görə, oğlan vəhşicəsinə döyülməzdən bir neçə dəqiqə əvvəl anasına zəng vura bilib. Valideynlər parka qaçanda gənc artıq ölmüşdü.