Sumqayıt Şəhəri üzrə Maliyyə İdarəsinin kollektivi şəhid və qazi ailəsini ziyarət ediblər
Tarix: 20-03-2025 17:36 | Bölmə: Gündəm
Azərbaycan Respublikası  Prezidentinin Sərəncamı ilə 2025-ci il ölkəmizdə "Konstitusiya və Suverenlik İli" elan edilmişdir. Maliyyə Nazirliyi sisteminə daxil olan qurumlarda Dövlət Suverenliyi Gününün və Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının qəbulunun 30 illiyinin geniş qeyd olunması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının maliyyə naziri Sahil Babayevin müvafiq əmri ilə "Tədbirlər Planı" təsdiq edilmişdir. Tədbirlər Planına uyğun olaraq Sumqayıt Şəhəri üzrə Maliyyə İdarəsinin kollektivi Novruz bayramı münasibətilə Azərbaycan Respublikasının dövlət suverenliyinin və ərazi bütövlüyünün bərpası uğrunda şəhid olmuş "Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı" Mehrab Söhrab oğlu Niftəliyevin ailəsini və vətən müharibəsində sağlımlığını itirmiş, qazi Ədalət Ramazan oğlu Məmmədovu ziyarət edərək onlara bayram sovqatı aparmışdır. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamlarına əsasən şəhid Mehrab Niftəliyevə ölümündən sonra "Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı" adı verilmiş, " Vətən uğrunda", "Cəbrayılın azad olunmasına görə", "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları ilə təltif edilib. 44 günlük vətən müharibəsi zamanı əlil olmuş Ədalət Ramazan oğlu Məmmədov da "Vətən uğrunda", "Qüsursuz xidmətə görə", "Cəbrayılın azad olunmasına görə", "Füzulinin azad olunmasına görə", "Kəlbəcərin azad olunmasına görə", "Şücaətə görə", "Cəsur döyüşçü" medalları ilə təltif edilib. Şəhidlərmizin ruhu qarşısında baş əyir, qazilərimizə isə şəfa diləyirik!