Dövlət Gömrük Komitəsində yeni - Təyinatlar
Tarix: 07-01-2022 22:55 | Bölmə: Gündəm
Dövlət Gömrük Komitəsində rəhbər vəzifələrə yeni təyinatlar olub.
“Qafqazinfo”nun News24.az-a istinadən məlumatına görə, komitə sədri Səfər Mehdiyevin imzaladığı əmrə əsasən:
1. Quliyev Bəhruz Faiq oğlu Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsi, Baş Gömrük İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilərək Dövlət Gömrük Komitəsi Gömrük Sərhəd Buraxılış Məntəqələrinin İşinin Təşkili Baş İdarəsinin rəisi vəzifəsinə
2. Məmmədov Kənan Ələsgər oğlu Bakı Baş Gömrük İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilərək Dövlət Gömrük Komitəsi Gömrük Nəzarətinin Təşkili və Ticarətin Asanlaşdırılması Baş İdarəsinin rəisi vəzifəsinə
3. Qaralov Səməd Əsəd oğlu Gömrük Nəzarətinin Təşkili və Ticarətin Asanlaşdırılması Baş İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilərək Gömrük Nəzarətinin Təşkili və Ticarətin Asanlaşdırılması Baş İdarəsinin rəisinin birinci müavini vəzifəsinə
4. Şükürov Muxtar Fazil oğlu "Abşeron" gömrük postunun rəisi vəzifəsindən azad edilərək Dövlət Gömrük Komitəsi Katibliyinin rəisi vəzifəsinə
5. Miratayev Mirmahmud Miryusif oğlu Cənub Ərazi Baş Gömrük İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilərək Gömrük Tariflərinin Tənzimlənməsi və Ödənişlər Baş İdarəsi İmtiyazların Tənzimlənməsi İdarəsinin rəisi vəzifəsinə
6. Əsədov Kənan Elmar oğlu Gömrük Risklərinin İdarəolunması və Audit Baş İdarəsi Gömrük Risklərinin İdarəolunması və Təhlili İdarəsi, Gömrük risklərinin strateji araşdırılması şöbəsinin inspektoru vəzifəsindən azad edilərək həmin idarənin rəismüavini vəzifəsinə
7. Kəngərli Pərviz Muxtar oğlu Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsi Gömrük Əməliyyatları İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilərək Bakı Baş Gömrük İdarəsinin rəisi vəzifəsinə
8. Əliyev Kamran Hafiz oğlu Bakı Baş Gömrük İdarəsi Gömrük Əməliyyatları İdarəsi Qida məhsullarının rəsmiləşdirilməsi şöbəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilərək Bakı Baş Gömrük İdarəsi Gömrük Əməliyyatları İdarəsinin rəisi vəzifəsinə
9. Əsgərli Bəhruz Hüseyn oğlu Bakı Baş Gömrük İdarəsi "Abşeron" gömrük postu, Gömrük postunun rəis müavini vəzifəsindən azad edilərək "Abşeron" Gömrük Postunun rəisi vəzifəsinə
10. Əhmədzadə Coşqun Mübariz oğlu Enerji resursları və Dəniz nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsi, Baş Gömrük İdarəsinin rəisinin birinci müavini vəzifəsindən azad edilərək Sumqayıt Baş Gömrük İdarəsinin rəisi vəzifəsinə
11. Mehdiyev Telman Hüseynqulu oğlu Enerji resursları və Dəniz nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilərək Qərb Ərazi Baş Gömrük İdarəsinin rəisi vəzifəsinə
12. Mehdiyev Arif İbad oğlu Qərb Ərazi Baş Gömrük İdarəsi, Baş Gömrük İdarəsinin rəis müavini vəzifəsindən azad edilərək həmin idarənin rəisinin birinci müavibni vəzifəsinə
13. Mirzəyev Vüsal Nurbala oğu Şimal Ərazi Baş Gömrük İdarəsinin rəis müavini vəzifəsindən azad edilərək Qərb Ərazi Baş Gömrük İdarəsinin rəisinin müavini vəzifəsinə
14. Yoçiyev Rinat Ələddin oğlu Şimal Ərazi Baş Gömrük İdarəsi "Xanoba" gömrük postunun rəisi vəzifəsindən azad edilərək Qərb Ərazi Baş Gömrük İdarəsi "Qırmızı Körpü" GömrükPostunun rəisi vəzifəsinə
15. Rzayev Rauf Yaqub oğlu Qərb Ərazi Baş Gömrük İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilərək Şima Ərazi Gömrük İdarəsinin rəisi vəzifəsinə təyin edilib.
Komitə sədrinin imzaladığı əmrlə ümumilikdə 33 rəhbər vəzifəyə yeni təyinat edilib və ya rəhbər şəxslərin yeri dəyişdirilib.