Türkiyə, Pakistan və Ukrayna vətəndaşları da Prezidentə dəstək məktubu yazdı
Tarix: 29-09-2020 15:09 | Bölmə: Gündəm
Son günlər cəbhədə baş verən döyüşlərlə əlaqədar Azərbaycan, Ukrayna, Pakistan, Türkiyə vətəndaşları Prezident İlham Əliyevə dəstək məktubları göndərirlər. “Qafqazinfo” xəbər verir ki, onlar məktublarında hər zaman ölkə başçısının yanında olduqlarını qeyd ediblər.
Məktublardan bir neçəsini təqdim edirik:
Polkovnik Babayev Əlaləm, İsmayıllı
Möhtərəm Prezident, cənab Ali Baş Komandan.
Sentyabrın 27-də faşist Ermənistanın növbəti təxribatından və onların bütün cəbhə boyu yaşayış məntəqələrimizi artilleriya qurğularından atəşə tutmasından dərhal sonra şanlı ordumuzun əks hücumu nəticəsində düşmənə layiqli cavab verilmişdir. Ordumuz gün ərzində uzun illər işğal altında olan yeddi kəndimizi və ən strateji yüksəklik olan Murovdağ silsiləsini mənfur düşməndən azad etmişdir. Bu qələbələr bizi çox sevindirir. Biz çox inanırıq ki, Sizin rəhbərliyinizlə şanlı ordumuz işğal altında olan bütün torpaqlarımızı düşmən tapdağından azad edəcək və zəfər çalacaq. Çünki bizim işimiz haqq işidir.
Rəssam Azadədən, Qobustan
Hörmətli cənab Ali Baş Komandan.
Bu gün hamının düşüncəsi bütünlüklə Azərbaycan əsgərinin döyüş əzminə, qələbə ruhuna köklənib. Bu köklənmə vətənsevərlikdir, Azərbaycan əsgərinin gücünə, qüdrətinə inamdır, Ali Baş Komandanın əmriylə döyüşən hərbi qulluqçularımıza vətəndaş xeyir-duasıdır. Yurdumuzun hər qarışı mənim üçün əziz və doğmadır. Vətənə xidmət etmək, onu qorumaq bizim müqəddəs və şərəfli borcumuzdur. Bu borcu ləyaqətlə yerinə yetirdiyimə görə qürurluyam. Xalqımız qəhrəman, cəsur xalqdır. Biz də onların qəhrəmanlıqlarını təkrar edərək, erməni işğalçılarını torpaqlarımızdan təmizləyəcəyik. Cənab Prezident, Ulu Tanrı bu haqq yolunda köməyiniz olsun.
Əhədova Sevinc Ağamalı qızı, Saatlı şəhəri.
Siz zamanın sınağından ləyaqətlə çıxmış bir Lidersiniz. Bu sınaqlarda xalq Sizin arxanızda, Siz də xalqın önündə olmusunuz. Haqq mübarizəmizdə də qəsbkar, xəyanətkar erməni faşistləri zaman-zaman Sizin və ordumuzun layiqli cavablarını alıblar. Cənab Prezident, inanırıq ki, Sizin komandanlığınızla torpaqlarımızı mənfur düşməndən azad edəcək, bu mübarizədə qalib gələcəyik. Qadın olmağıma baxmayaraq, bu yolda Sizin əmrinizi gözləyirəm.
Zeynalova Aysel Hidayət qızı Bakı şəhəri, Səbail rayonu.