Deputatlığa namizəd Mehriban Paşayeva Lerikdə müqəddəs məkanlarda olub
Tarix: 07-02-2020 21:56 | Bölmə: Siyasət
78 saylı Lerik seçki dairəsindən deputatlığa namizədliyini verən Mehriban Paşayeva təbliğat kampaniyasını davam etdirərək Lerikin Veri, Çayrut, Küçəkəran, Lüləkəran, Vizəzəmin, Orand, Barzavu, Visdən, Mastail, Nurevud, Pirasora
kəndində də görüşlər keçirib. Mehriban Paşayeva Orand kəndindəki Şəhidlər abidəsini də ziyarət edib. Allahdan bütün şəhidlərimizə rəhmət diləyib. Mehriban Paşayeva, həmçinin Lerikin bir çox kəndindəki məscidlərə və digər müqəddəsməkanlara gedərək dualar edib.
Qeyd edək ki, adı çəkilən kəndlərin seçiciləri bütün seçkilərdə aktiv olublar. İmzatoplama kampaniyası zamanı da bu kəndlərin sakinlərindən böyük diqqət, etimad göstəriblər.
Kənd sakinləri Mehriban Paşayeva qarşı çox isti və səmimi münasibət göstəriblər. Hətta bir çöx kəndlərdə sakinlər Mehriban Paşyevanı öz evlərində qonaq ediblər. Bu seçkilərdə Lerikdən yeganə xanım namizəd olaraq onun belə cəsarət göstərib qarlı havada kəndlərdə götüşlər keçirməsini yüksək qiymətləndiriblər. Kənd ağsaqqaları Mahriban Paşayevanın seçicilərə belə diqqət göstərməsini böyük sevinclə qarşılayıblar. Ona hər bir işində uğurlar arzulayıblar. 9 fevralda yekdilliklə Mehriban Paşayevaya səs verəcəklərini bildiriblər.
Mehriban Paşayeva saytımıza öz təəssüratlarına bölüşərərk deyib ki, kənd sakinləri görüşümə ruh yüksəkliyi ilə gəlmişdilər. O deyib ki, kənd sakinlərinin problemləri ilə tanış olub: “Kənd sakinlərinin bir nəfər kimi mənə dəstək olacaqlarından məmnun oldum. Ziyalıların və agsaqqalların dualarını onların dilindən eşitmək məni daha da ruhlandırır. Öz növbəmdə seçiləcəyim təqdirdə leriklilərin problemlərinin aradan qaldırılması istiqamətində var gücümlə çalışacağıma söz verirəm. Görüşümə böyük həvəslə gələn və məni dəstəkləyən leriklilərə sonsuz təşəkkürümü bildirirəm”.
Mehriban Paşayeva kənd sakinlərinə qarlı və soyuq havada onunla görüşə gəldikləri və xoş münasibət göstərdikləri üçün dərin təşəkkürünü bildirib.Bütün görüşlərdə sakinləri parlament seçkilərində yaxından iştirak etməyə çağıran deputatlığa namizəd Mehriban Paşayeva bütün seçkilərdə vətəndaşların fəal iştirakını onların Azərbaycan dövlətçiliyinin möhkəmləndirilməsinə verdikləri dəyərli töhfə kimi qiymətləndirib: "Seçki platformam üzrə üzərimə götürdüyüm öhtəliklərin yerinə yetirilməsi ilə kifayətlənməyərək deputat səlahiyyətlərinin mənə verdiyi imkanlardan istifadə edərək mənim üçün doğma olan Lerikin sakinlərini narahat edən digər məsələlərin həllinə də maksimum dərəcədə səy göstərəcəyəm.
Hər zaman Ulu öndər Heydər Əliyevin, Azərbaycan dövlətinin Prezidenti Cənab İlham Əliyevin apardığı siyasi kursa uyğun fəaliyyət göstərmək mənim üçün qururdur. Bundan sonra da əmzlə bu yolda var qüvvəmi sərf edəcəm. Mənim uğura gedən yolum Siz-Leriklilərlədir.
Yaşasın Azərbaycan dövləti və xalqı! Yaşasın Azərbaycan Prezidenti!
Yaşasın Lerik əhalisi!".
Deputatlığa namizəd Mehriban Paşayeva seçicilərin təklif və iradlarını dinləyərək cavablandırıb.
Baxış sayı: 783
78 saylı Lerik seçki dairəsindən deputatlığa namizədliyini verən Mehriban Paşayeva təbliğat kampaniyasını davam etdirərək Lerikin Veri, Çayrut, Küçəkəran, Lüləkəran, Vizəzəmin, Orand, Barzavu, Visdən, Mastail, Nurevud, Pirasorakəndində də görüşlər keçirib. Mehriban Paşayeva Orand kəndindəki Şəhidlər abidəsini də ziyarət edib. Allahdan bütün şəhidlərimizə rəhmət diləyib. Mehriban Paşayeva, həmçinin Lerikin bir çox kəndindəki məscidlərə və digər müqəddəsməkanlara gedərək dualar edib.
Hər zaman Ulu öndər Heydər Əliyevin, Azərbaycan dövlətinin Prezidenti Cənab İlham Əliyevin apardığı siyasi kursa uyğun fəaliyyət göstərmək mənim üçün qururdur. Bundan sonra da əmzlə bu yolda var qüvvəmi sərf edəcəm. Mənim uğura gedən yolum Siz-Leriklilərlədir.Yaşasın Azərbaycan dövləti və xalqı! Yaşasın Azərbaycan Prezidenti!